Antun Gojak rođen je 1907. godine u Makarskoj. Interes za likovnost iskazuje već dok je u rodnom gradu pohađao Građansku školu. Po završetku Građanske škole 1922. godine, upisuje Učiteljsku školu u Šibeniku i dalje razvija interes za slikarstvo i povijest umjetnosti. Likovnu akademiju u Zagrebu upisao je 1927. godine. Diplomirao je 1936. godine u klasi profesora Marina Tartaglie.
Vrijeme uoči II. svjetskog rata proveo je kao profesor crtanja na gimnazijama u Mostaru i u Slavonskom Brodu. Kao talentiran umjetnik prepoznat je na antologijskoj izložbi “Pola vijeka hrvatske umjetnosti” održanoj 1938. godine u Zagrebu.
Nemirne i nesigurne godine II. svjetskog rata bile su presudne za njegov daljnji život, jer se koncem II.svjetskog rata zauvijek vraća u rodni grad i posvećuje se isključivo slikarstvu. Stvara u vlastitom ateljeu i povremeno izlaže.
Bio je član Udruženja likovnih umjetnika Hrvatske i izlagao je na skupnim izložbama članova. Za života je izlagao na sedam samostalnih izložbi, među kojima su posebno bile zapažene one u Splitu 1964. godine, Sydneyu 1975. godine i njegova posljednja samostalna izložba u Makarskoj 1986. godine. 1986. godine laureat je Nagrade tadašnje Skupštine općine Makarska. Iste godine i umire.
Antun Gojak pretežito je slikao djela zavičajne tematike s prepoznatljivim motivima krajolika i svakodnevnice stanovnika Makarske i Primorja. Mijene njegova umjetničkog rukopisa kreću se od akademizma do dinamičnog ekspresivnog izričaja kojim dominira boja.
Sličan raspon umjetničkog izričaja nalazimo i na drugom velikom ciklusu unutar njegova stvaralaštva, a riječ je o slikama nastalima tijekom slikarevih putovanja u Češku, Sloveniju, Australiju, te Bosnu i Hercegovinu.
132 slike i 201 crtež Antuna Gojaka čine Donaciju Gojak koju je 1988. godine umjetnikov brat Marin Rine Gojak poklonio gradu Makarskoj. Donacija Gojak temelj je fundusa Gradske galerije Antun Gojak osnovane 1995. godine.